75 lat pasji i tradycji – Jubileusz Zespołu Tańca Ludowego „Harnam”

To już 75 lat! W sobotę, 18 czerwca Zespół Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej obchodzić będzie swój jubileusz. „Harnamowcy mają w tańcu serce”- to cytat słynnego tancerza i choreografa Feliksa Parnella. Od początku istnienia – czyli od 1947 roku, Harnam był i pozostaje wybitną łódzką marką kulturalną. Na dowód tego zespół przygotował wyjątkowy jubileuszowy koncert, który po prostu trzeba zobaczyć!Uroczysty koncert z okazji 75-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej odbędzie się

18 czerwca, sobota 
godz. 18:00
bilety: 70, 80 i 100 zł (można kupić w siedzibie zespołu przy ul. Piotrkowskiej 282 a od godz. 16:00 do 19:00)
Koncert odbędzie się w Teatrze Muzycznym, ul. Północna 47/51.

Tańce narodowe i regionalne, oryginalne stroje, ponadczasowe choreografie założycielki Zespołu- to wszystko nasza piękna tradycja, którą kochamy i szanujemy. Pasja, miłość do tańca, młodość, energia- to teraźniejszość i przyszłość Zespołu, która obecna jest zawsze podczas zajęć i na pewno będą ją Państwo mogli zobaczyć podczas naszego jubileuszowego koncertu – mówi Maria Kuśnierz, kierownik prowadzący Zespół „Harnam”.
Jako łodzianka jestem bardzo dumna z tego, że w naszym mieście od 75 lat działa zespół „Harnam” – powiedziała Wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka. Oddając hołd jego założycielce – Jadwidze Hryniewieckiej podkreślam, że przez te lata przez jego szeregi przewinęły się już co najmniej trzy pokolenia tancerzy. Proces edukacji przeszło w nim blisko 30 tys. osób. Wiele z nich zostało profesjonalistami: tancerzami, aktorami, muzykami, choreografami i pedagogami.
Na jubileuszowym koncercie organizatorzy przypomną ludzi, którzy przez lata tworzyli nadal tworzą Harnam. Ten zespół ma ogromny wkład w kulturalną historię Łodzi – dodała Wiceprezydent Łodzi.

Zespół „Harnam” i Miejska Strefa Kultury w Łodzi zapraszają 18 czerwca 2022 r o godz. 18:00 do Teatru Muzycznego, aby wspólnie celebrować 75-lecie Zespołu „Harnam”. Koncert będzie wisienką na torcie całej dotychczasowej działalności tancerzy. Bilety w cenie: 70, 80 i 100 zł są już do nabycia w siedzibie zespołu przy ul. Piotrkowskiej 282a.Zespół Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej to zespół-instytucja, gdzie tradycja spotyka się z młodzieńczym zapałem i pozwala pod okiem profesjonalnych Instruktorów, kształcić kolejne pokolenia wspaniałych tancerzy.

„Harnamowa Rodzina” wciąż się rozrasta i osiąga kolejne sukcesy. Zespół skupia obecnie ponad 100 uczestników, tańczących w sześciu grupach tanecznych. Tancerze kształcą się pod kierunkiem profesjonalnych pedagogów i często potem podążają w ślady swoich mistrzów i obierają taniec jako kierunek dalszej swojej kariery i pracy zawodowej.Zespół ma na koncie wiele sukcesów artystycznych oraz ogromną liczbę występów krajowych i zagranicznych, a także udział w wielu imprezach kulturalnych i festiwalach o światowym zasięgu. Wszystkie występy i zachwyt zgromadzonej publiczności, począwszy od wielkich sal koncertowych poprzez obiekty sportowe, sceny teatrów, filharmonii, na festiwalach ulicznych, dożynkach i małych scenach w regionalnych domach kultury kończąc, świadczą o jego popularności.W ciągu 75 lat istnienia, występy Zespołu obejrzało około 8 mln. widzów, a podczas ponad 3, 5 tys. koncertów.

„Harnamowcy” wystąpili na estradach prawie 100 miast i miejscowości naszego kraju. „Harnam” odwiedził 32 kraje w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie. Jest laureatem światowych i międzynarodowych Konkursów Tańca w: Berlinie, Bukareszcie, Dijon, Kiszyniowie, Nicei, Wenecji i Wiedniu. To prawdziwy ambasador Łodzi.O popularności zespołu świadczą także zaproszenia do udziału w wielu filmach fabularnych (m.in. „Popioły”, „Pan Wołodyjowski”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”. Część Pierwsza – „Ucieczka”) i dokumentalnych czy współpraca ze znanymi artystami zawodowymi, baletami czy solistami rockowymi.Zespół „Harnam” od samego początku swoją działalnością promuje polską kulturę, rozpowszechniając folklor wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, prezentując polskie tańce narodowe i ludowe na scenach w kraju jak i zagranicą, zdobywając nagrody na festiwalach i konkursach w kraju i zagranicą. Godnie reprezentując miasto, z którego się wywodzi.Patronat medialny: TVP3 Łódź

Sorry, the comment form is closed at this time.